Műkorcsolya: a Négy Nemzet bajnokságának eredményei

Csehországban, Ostravában rendezték meg idén a Műkorcsolya és jégtánc Négy Nemzet bajnokságát, amelyen magyar bajnokokat is avattak a cseh, lengyel, szlovák és magyar versenyzőket felvonultató mezőnyben.

Jégtáncban a 6 fős mezőnyben összesítésben a lengyel Natalia Kaliszek és Maksym Spodyriev lett a bajnok. Emily Monaghan és Illias Fourati a 4., Leia Dozzi és Michael Valdez az 5. helyet szerezte meg, a két páros között alig több mint félpontos különbség volt a végelszámolásnál. A Monaghan, Fourati kettős magyar bajnoki címet szerzett, míg a Dozzi, Valdez duó magyar bajnoki ezüstérmesnek mondhatja magát.

PárosbanIoulia Chtchetinina, Magyar Márk párosnak nem volt ellenfele ezen a bajnokságon, 165.04 ponttal zárták a versenyt, ez a pontszám biztató egy hónappal a grazi Európa-bajnokság előtt.

A Nőknél a 18 fős mezőnyben négy magyar hölgy lépett jégre, a négy nemzet bajnoka a lengyel Ekaterina Kurakova lett Tóth Ivett előtt, míg a dobogó harmadik fokára Schermann Regina állhatott fel. Tóth Ivett magyar bajnok lett ezzel a második hellyel, Schermann Regina magyar bajnoki ezüstérmet, Szigeti Bernadett magyar bajnoki bronzérmet szerzett, utóbbi versenyző összesítésben az ötödik helyen zárt. A negyedik magyar korcsolyázó, Medgyesi Fruzsina a 7. lett.

A Férfiaknál a 15 induló között két magyar korcsolyázó volt, Csernoch András a 11., Böröcz Máté a 12. helyen végzett az összesítésben, így Csernoch András magyar bajnoki címet is ünnepelhetett, Böröcz Máté pedig magyar bajnoki ezüstérmes lett. A versenyt a cseh Michal Brezina nyerte.