Műkorcsolya: megkezdődött a Grand Prix-sorozat

Oroszországban, Moszkvában megkezdődött a 2017/18-as Műkorcsolya és jégtánc Grand Prix-sorozat, amely az elmúlt évekhez hasonlóan hat versenyből és egy döntőből áll. Az orosz fővárosban két versenyszámban született hazai győzelem: a párosok és a nők versenyében, míg jégtáncban és a férfiaknál amerikai versenyzők állhattak a dobogó tetejére.

Jégtáncban az amerikai Maia Shibutani és Alex Shibutani 4,5 ponttal nyert az orosz Ekaterina Bobrova és Dmitri Soloviev előtt, a dobogó harmadik fokára a szintén orosz Alexandra Stepanova és Ivan Bukin állhatott fel.

A Párosoknál hármas orosz győzelemnek örülhetett a hazai közönség: Evgenia Tarasova és Vladimir Morozov közel húsz pontos előnnyel végzett az élen Ksenia Stolbova és Fedor Klimov előtt, míg a bronzérmet Kristina Astakhova és Alexei Rogonov vihette haza.

A Nőknél a világ- és Európa-bajnoki címvédő orosz Evgenia Medvedeva nyerte a versenyt több mint 15 pontos előnnyel a visszatérő, 30 éves olasz Carolina Kostner előtt, a harmadik helyre a fiatal japán Wakaba Higuchi korcsolyázta be magát.

A Férfiaknál az amerikai Nathan Chen három ponttal verte meg a regnáló világbajnok japán Yuzuru Hanyut, a bronzérmet az orosz Mikhail Kolyada szerezte meg.

A következő hétvégén rendezik a második versenyt, amely Kanadában lesz.